2015/725/KS

2015/725/KS

Budowa i odsłonięcie obiektu w formie małej architektury, upamiętniającego dokonaną przez Niemców na ziemiach polskich zagładę osób chorych psychicznie.

2015-02-25

Społeczny Komitet budowy pomnika upamiętniającego dokonaną przez Niemców zagładę chorych psychicznie na ziemiach polskich


Zakończona


Dane podstawowe zbiórki:
Od: 2015-03-05 Do: 2017-03-04
Polska
Zbiórka do puszek oraz skarbon stacjonarnych
12
Celem zbiórki jest zebranie środków finansowych na postawienie i odsłonięcie w Warszawie centralnego pomnika (w formie małej architektury) upamiętniającego dokonaną przez Niemców na ziemiach polskich zagładę osób chorych psychicznie.
Cel w sferze zadań:Dodatkowe informacje o zbiórce:
Zagłada osób chorych psychicznie rozpoczęła się na ziemiach polskich w pierwszych dniach II wojny światowej. W czasie pięcioletniej okupacji Polski Niemcy zamordowali ponad 20.000 chorych psychicznie ( w tym dzieci)różnych narodowości. (...). Pamięć o tej zbrodni bezimiennej i zapomnianej - jest ważna dla współczesności i przyszłości. (...). Pragniemy poprzez ideę pomnika oraz kampanię społeczną jej towarzyszącą zachować pamięć o zagładzie osób chorych psychicznie, ukazać czym jest okrucieństwo wobec tych, którzy pozostają wobec własnej eksterminacji kompletnie bezbronni. Pomnik będzie symbolem godności każdego człowieka. Godności, której w imieniu tego człowieka, być może kiedyś przyjdzie bronić i nam.
Potwierdzenie
Dodawanie osoby uprawnionej do reprezentowania
Polska